Roque de los Muchachos

Výjimečná vyhlídka, ze které můžete obdivovat hvězdy
Vyhlídka Roque de los Muchachos se nachází na vrcholku ostrova La Palma v nadmořské výšce 2396 metrů. Je to jedno z nejlepších míst na světě, odkud lze pozorovat hvězdy. Tato oblast je snadno dostupná autem a během dne můžete po předchozí rezervaci navštívit zdejší Astrofyzikální observatoř del Roque. Pokud se na vyhlídku vydáte v noci, doporučujeme vybavit se teplým oblečením a jídlem, jelikož nejbližší dostupné služby jsou odtud hodinu jízdy autem. Oblohu je nicméně možné pozorovat také z blízkých kopců.
Jasná obloha díky přírodní cloně z mraků
Vyhlídka Roque de los Muchachos se díky kvalitě zdejšího životního prostředí a jedinečným fyzikálním vlastnostem pyšní jednou z nejjasnějších obloh na světě. Umístění ostrova uprostřed Atlantického oceánu a jeho jedinečné klima způsobují, že mraky se seskupují ve výšce mezi tisícem a dvěma tisíci metry. Díky těmto přírodním faktorům mraky fungují jako přírodní zrcadlo a zabraňují tomu, aby světelné znečištění z osídlených míst na pobřeží ztěžovalo noční pozorování hvězd.
Altitude
2.426 m
Protected sky
Rezervace Starlight
Information panels
Observatory
Parking
Protected natural space
Telescopy
Localidad
Garafia, El Paso

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Vypněte světlomety a nepoužívejte svítilny. To pomůže minimalizovat světelné znečištění oblohy.
- Pokud se nacházíte na astronomické pozorovatelně, respektujte a pečujte o různé prvky mobiliáře (informační panely, zábradlí, sedadla, dalekohledy a teleskopy atd.).
- Snažte se mlčet nebo mluvit potichu. To vám zpříjemní zážitek.
5
10
262
10045