Sopka San Antonio

Okno do vesmíru na jihu ostrova La Palma
Vyhlídka u sopky San Antonio se nachází na jihu ostrova La Palma, v části ostrova známé jako Cumbre Vieja, v oblasti Fuencaliente. Zatímco ve dne tato vyhlídka skýtá působivý výhled na kráter a úbočí sopky, v noci se z ní stává skutečné okno do vesmíru. Astronomická vyhlídka u sopky San Antonio se nachází nejjižněji z celé oblasti, kde lze hvězdy pozorovat nejzřetelněji.
Ideální vyhlídka k pozorování pohybu Slunce
Tvar a umístění této vyhlídky umožňují pozorovat pohyb a západ Slunce, a to za pomoci ukazatelů, které označují změny ročního období. Také zde najdete rozcestník, který ukazuje směrem k Polárce, a planisféru, která vám pomůže najít souhvězdí Velké medvědice a Kasiopeji. Vyhlídka u sopky San Antonio se nachází ve výšce 633 metrů nad mořem a je zde také návštěvnické centrum.
Altitude
600 m
Protected sky
Oblast s vysokým stupněm ostrosti
Information panels
Observatory
Parking
Protected natural space
Restauration
Localidad
Fuencaliente

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Vypněte světlomety a nepoužívejte svítilny. To pomůže minimalizovat světelné znečištění oblohy.
- Pokud se nacházíte na astronomické pozorovatelně, respektujte a pečujte o různé prvky mobiliáře (informační panely, zábradlí, sedadla, dalekohledy a teleskopy atd.).
- Snažte se mlčet nebo mluvit potichu. To vám zpříjemní zážitek.
5
10
262
10045