Pozorování hvězd na vyhlídce Peñas del Chache

Výhled bez světelného znečištění z nejvyššího vrcholku ostrova Lanzarote

Vyhlídka Peñas del Chache se nachází na severu oblasti Haría a na ostrově Lanzarote je to nejvhodnější místo, odkud lze sledovat přírodní podívanou odehrávající se na obloze. Vyhlídka se nachází v nadmořské výšce 670 metrů, což znamená, že je to nejvyšší vrcholek „králičího ostrova“ a je mimo dosah světelného znečištění. Je snadno dostupná osobními dopravními prostředky a nabízí místa k parkování.

Velkolepý výhled na hvězdná pole v Mléčné dráze

Podíváte-li se z této vyhlídky směrem na jih, nejkrásnější jsou letní noci bez měsíce, kdy je možné vidět nejoslnivější část Mléčné dráhy. Vynikají dvě souhvězdí typická pro toto roční období na severní polokouli: Střelec a Štír. Zářivě svítí Antares, hlavní hvězda souhvězdí Štíra, která má načervenalou barvu. Rozeznat obě souhvězdí je velice snadné – Střelec vypadá jako čajová konvice, Štír jako stejnojmenný hmyz s dlouhým ocasem. Triedr zajistí dobrý výhled na hvězdná pole v Mléčné dráze.

Altitude
670 m
Protected sky
Oblast s vysokým stupněm ostrosti
Parking
Protected natural space
Localidad
Haría

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Vypněte světlomety a nepoužívejte svítilny. To pomůže minimalizovat světelné znečištění oblohy.
- Pokud se nacházíte na astronomické pozorovatelně, respektujte a pečujte o různé prvky mobiliáře (informační panely, zábradlí, sedadla, dalekohledy a teleskopy atd.).
- Snažte se mlčet nebo mluvit potichu. To vám zpříjemní zážitek.
3
10
262
10045