Pozorování hvězd na hoře Guajara

Výhled na hvězdy ze třetí nejvyšší hory ostrova Tenerife

Hora Guajara se nachází v národním parku Teide na ostrově Tenerife a se svými 2718 metry je to nejvyšší bod parku a třetí nejvyšší vrcholek ostrova Tenerife. Základna hory je dobře dostupná autem, avšak stoupání k vrcholku Guajara vyžaduje větší úsilí. Doporučujeme vybavit se vhodným oblečením a obuví a zásobami jídla a pití. V blízkém okolí nejsou k dispozici žádné služby, jelikož hotel Parador de Turismo je vzdálený pět kilometrů a oblast El Portillo čtrnáct kilometrů.

Hvězdné představení při čekání na úsvit

Na hoře Guajara je možné přespat pod širým nebem. Svítání pak nabízí pěkné představení plné světla a barev, zatímco se slunce objevuje nad obzorem. Podíváte-li se v noci na oblohu směrem k obzoru, můžete sledovat souhvězdí Kasiopeji s jeho charakteristickým tvarem písmena W. Nalevo od něj se nachází Polárka, která označuje sever. Napravo od Kasiopeji, směrem na východ, je s přibývající nocí vidět, jak se objevují hvězdy ve tvaru čtverce. Je to Pegas, okřídlený kůň z řecké mytologie.

Altitude
2.715 m
Protected sky
Rezervace Starlight
Protected natural space
Localidad
Granadilla de Abona

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Vypněte světlomety a nepoužívejte svítilny. To pomůže minimalizovat světelné znečištění oblohy.
- Pokud se nacházíte na astronomické pozorovatelně, respektujte a pečujte o různé prvky mobiliáře (informační panely, zábradlí, sedadla, dalekohledy a teleskopy atd.).
- Snažte se mlčet nebo mluvit potichu. To vám zpříjemní zážitek.
1
10
262
10045