Pozorování hvězd na vyhlídce El Palmar

Spatřete vesmírná tělesa na obloze mezi velkými roklemi

Vyhlídka El Palmar se nachází v severozápadním cípu ostrova Tenerife v oblasti obce Buenavista del Norte. Díky svému nízkému světelnému znečištění je to skvělé místo, kde můžete nad Kanárskými ostrovy zahlédnout vesmírná tělesa. Tato přírodní vyhlídka se nachází v nadmořské výšce 600 metrů. Je dostupná autem po strmé přístupové cestě a má vlastní parkoviště. Vzhledem k tomu, že se vyhlídka nachází ve venkovské oblasti, doporučujeme se na dobu pozorování vybavit vhodným oblečením a obuví a také dostatečnými zásobami jídla a pití.

Obdivujte krásu oblohy a pozorujte Mléčnou dráhu

Na vyhlídce El Palmar si můžete při pohledu pouhým okem či triedrem užít krásu oblohy. Nebeskou klenbu protíná Mléčná dráha a v ní je možné lokalizovat různé skupiny hvězd a shluky plynů a hvězdného prachu, z nichž vznikají hvězdy. Více než pět tisíc světelných let od Země se nachází mlhovina Roseta, která má tvar nebeské květiny. V mytologii, která dala většině souhvězdí název, je Orion doprovázen svými dvěma psy, Velkým psem a Malým psem. Nejlepší čas, kdy je můžete spatřit, je přelom roku. Brzy v noci se podívejte směrem k jihovýchodu.

Altitude
121 m
Protected sky
Oblast s vysokým stupněm ostrosti
Information panels
Protected natural space
Localidad
Buenavista del Norte

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Vypněte světlomety a nepoužívejte svítilny. To pomůže minimalizovat světelné znečištění oblohy.
- Pokud se nacházíte na astronomické pozorovatelně, respektujte a pečujte o různé prvky mobiliáře (informační panely, zábradlí, sedadla, dalekohledy a teleskopy atd.).
- Snažte se mlčet nebo mluvit potichu. To vám zpříjemní zážitek.
1
10
262
10045