Pozorování hvězd v Las Cañadas del Teide

Turistický cíl s certifikací Starlight s bohatým výskytem hvězd

Las Cañadas se nachází v nitru národního parku Teide na ostrově Tenerife a je to úžasná přírodní základna, kde si můžete užít sledování oblohy. Téměř na celé její ploše, která je uznaná jako destinace s certifikací Starlight, je možné vidět hvězdy a souhvězdí, jež odsud profesionálně pozoruje i Astrofyzikální institut Kanárských ostrovů. Oblast je dobře dostupná po silnici a návštěvník může vyhledat své vlastní pozorovací stanoviště nebo zvolit jednu z vyhlídek vybavených parkovišti. Služby i občerstvení nabízí hotel Parador de las Cañadas del Teide a blízká oblast El Portillo.

Přírodní vyhlídka, z níž lze obdivovat souhvězdí nad Tenerife

V této nadmořské výšce ostrova, která činí více než 2700 metrů, nabízejí jasné noci bez měsíce ve kterékoliv části roku velkolepou hvězdnou podívanou. Pokud toto místo navštívíte v srpnu, nenechte si ujít meteorický roj Perseidy a brzy v noci se podívejte směrem na severovýchod, kde spatříte zářící Vegu, nejjasnější hvězdu souhvězdí Lyry.

Altitude
2.400 m
Protected sky
Rezervace Starlight
Information panels
Observatory
Parking
Protected natural space
Public transport
Restauration
Telescopy
Localidad
La Orotova

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
  • Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
  • Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
  • Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
  • Vypněte světlomety a nepoužívejte svítilny. To pomůže minimalizovat světelné znečištění oblohy.
  • Pokud se nacházíte na astronomické pozorovatelně, respektujte a pečujte o různé prvky mobiliáře (informační panely, zábradlí, sedadla, dalekohledy a teleskopy atd.).
  • Snažte se mlčet nebo mluvit potichu. To vám zpříjemní zážitek.
1
10
262
10045