Pozorování hvězd v oblasti Llanos de Garañón

Utábořte se a pozorujte oblohu nad vrcholky ostrova Gran Canaria

Plošina Llanos de Garañón se nachází v oblasti obce Tejeda, 44 kilometrů jihozápadně od hlavního města ostrova Gran Canaria. Je to vhodné místo k pozorování oblohy. Tato plošina, ležící v nadmořské výšce 1700 metrů, je snadno dostupná po silnici. Přestože vyhlídka má omezenou kapacitu, v okolí se nachází několik tábořišť s chatkami. Kvůli nadmořské výšce a síle větru doporučujeme vybavit se teplým oblečením.

Najděte nejjasnější hvězdy severní polokoule

Podíváte-li se na jihozápad, překrásné jsou zejména první jarní noci, kdy je vidět největší shluk jasných hvězd severní polokoule. Je to Zimní šestiúhelník, sedm hvězd, které v této části roku putují, aby se schovaly pod západním obzorem. Po směru hodinových ručiček, začneme-li u dvou nejvýše postavených hvězd, jsou to Castor a Pollux ze souhvězdí Blíženců, Capella ze souhvězdí Vozky, Aldebaran ze souhvězdí Býka, Rigel ze souhvězdí Orionu, Sirius ze souhvězdí Velkého psa a Prokyon ze souhvězdí Malého psa.

Altitude
600 m
Protected sky
Oblast s vysokým stupněm ostrosti
Parking
Protected natural space
Restauration
Localidad
Masca

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Vypněte světlomety a nepoužívejte svítilny. To pomůže minimalizovat světelné znečištění oblohy.
- Pokud se nacházíte na astronomické pozorovatelně, respektujte a pečujte o různé prvky mobiliáře (informační panely, zábradlí, sedadla, dalekohledy a teleskopy atd.).
- Snažte se mlčet nebo mluvit potichu. To vám zpříjemní zážitek.
1
10
262
10045