El Mocanal

Tradiční vesnička s osobitým kouzlem

Malebná vesnice El Mocanal obklopená pastvinami a plodinami, se nachází na severu ostrova El Hierro. Tento tradiční statek se nachází v těsné blízkosti Pozo de las Calcosas, oblasti s nádherným přírodním koupáním, která vybízí k ochlazení a ponoření se do křišťálově čisté vody. Je také známá pro ručně vyráběné koberce a festival Corpus Christi, který každoročně přitahuje velký počet návštěvníků. Krásné místo pro všechny, kteří hledají klid a chtějí si vychutnat jedinečnou krásu tohoto okouzlujícího statku a krajiny, která ho obklopuje.

Místo, kde se zastavil čas

El Mocanal je místem, které navštíví všichni cestovatelé mířící do údolí El Golfo nebo z něj odcházejí přes tunel Los Roquillos. Zachovaný zemědělský charakter mu propůjčuje velmi osobité kouzlo. Zákoutí s nedotčenou tradiční architekturou a úzkými, malými uličkami a náměstími, kde se zastavil čas. Za návštěvu stojí starý kostel San Pedro, postavený v 15. století. Tato krásná vesnice si i nadále uchovává své tradice a svou charakteristickou jedinečnost.

Historical heritage
Dědictví
Public transport
Restoration
Shop/shopping
Touristic bus
Touristic info

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respeta a los animales, no los molestes ni los alimentes. Si ves algún ejemplar herido, puedes avisar en el teléfono de emergencias 112. Tampoco arranques flores o plantas.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Respektujte a pečujte o historické a kulturní dědictví místa, stejně jako o různé prvky veřejného mobiliáře (informační panely, zábradlí, sedadla, osvětlení...).
7
9
262
10045