Městečko El Pinar

Kouzlo venkovského městečka na ostrově El Hierro

Krásné městečko El Pinar je branou do jižní části ostrova. Z hlavního města ostrova sem vede silnice, po níž lze obdivovat venkovskou krajinu s malými sady a loukami s fíkovníky a mandlovníky. El Pinar se nachází na okraji rozlehlých borových hájů a v nejnižších částech zde bývá typická krajina sopečného původu. V tomto městečku vládne duch tradičního života na ostrově El Hierro tj. zemědělství, chovatelství a řemeslné činnosti.

Venkovské domy k odpočinku na ostrově El Hierro

Z vyhlídky Tanajara se můžete kochat nádherným výhledem na městečko El Pinar, jižní svah ostrova El Hierro a klidnou mořskou rezervaci známou pod názvem Mar de las Calmas. Z této strážné věže lze vyrazit do ulic částí Taibique nebo Las Casas a vychutnávat klidný život, který v nich panuje. Většina těchto obydlí již byla pečlivě restaurována a přeměněna ve venkovská sídla vhodná k relaxaci.

Public transport
Restoration
Shop/shopping
Touristic info

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respeta a los animales, no los molestes ni los alimentes. Si ves algún ejemplar herido, puedes avisar en el teléfono de emergencias 112. Tampoco arranques flores o plantas.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Respektujte a pečujte o historické a kulturní dědictví místa, stejně jako o různé prvky veřejného mobiliáře (informační panely, zábradlí, sedadla, osvětlení...).
7
9
262
10045