Pozo de las Calcosas

Tradiční architektura na ostrově El Hierro

Na severu ostrova El Hierro leží jedna z nejpůvabnějších osobitých vesniček ostrova. A ta osobitost tkví ve formě stavby těchto domů, kterým se na ostrově říká “casas pajeras” (slaměné domy), neboť jejich stěny jsou ze surového sopečného kamene a střechu tvoří došky ze slámy, které se říká „colmo“. Etnografická hodnota této enklávy s názvem Pozo de las Calcosas je nezpochybnitelná, neboť se jedná o určitý druh muzea tradiční architektury ostrova El Hierro pod širým nebem.

Vesnička ideální na relaxaci u moře

Vesnička El Pozo de las Calcosas má další zvláštnost: je to místo, kde obyvatelé blízké obce El Mocanal tráví volné chvíle. Leží u příkrého severního pobřeží ostrova El Hierro, přístupná je po křivolaké cestě. V posledních letech byla vyvinuta velká snaha o zachování všech slaměných domů a procházka mezi úzkými uličkami návštěvníkovi přiblíží charakter ostrova El Hierro.

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respeta a los animales, no los molestes ni los alimentes. Si ves algún ejemplar herido, puedes avisar en el teléfono de emergencias 112. Tampoco arranques flores o plantas.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Respektujte a pečujte o historické a kulturní dědictví místa, stejně jako o různé prvky veřejného mobiliáře (informační panely, zábradlí, sedadla, osvětlení...).
7
9
262
10045