Vesnička Puertito de Lobos

Rybářské chatrče na ostrůvku Lobos
Někdejší luxusní úkryt mořských vlků se stal jedním z nejzajímavějších míst Fuerteventury. Na ostrůvek Lobos ležící na sever od Fuerteventury se dostanete z Corralejo lodí přibližně za dvacet minut. Po deseti minutách pěší chůze od přístavní hráze se dostanete do přístavu Puertito de Lobos, což je malá osada rybářských chatrčí, které mají bílou barvu a modré dveře. Je to jediné obydlené místo na tomto panenském ostrově.
Přírodní slanovodní jezírka a restaurace u moře
Tato osada má pouhých deset domků a je jedinou obydlenou oblastí na tomto panenském a divokém ostrově. Vesnička Puertito de Lobos leží v rajském místě s kombinací bílého písku a sopečných skal, čímž také vznikla pozoruhodná přírodní jezírka s mořskou vodou, průzračná, klidná, ideální ke šnorchlování či rodinnému odpočinku. Po koupání je ideální zajít do jediné restaurace v Puertito s nepřekonatelným výhledem na malý záliv.

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respeta a los animales, no los molestes ni los alimentes. Si ves algún ejemplar herido, puedes avisar en el teléfono de emergencias 112. Tampoco arranques flores o plantas.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Respektujte a pečujte o historické a kulturní dědictví místa, stejně jako o různé prvky veřejného mobiliáře (informační panely, zábradlí, sedadla, osvětlení...).
4
9
262
10045