Ayagaures

Vesnička schovaná mezi roklemi

V jižní části ostrova Gran Canaria se mezi roklemi schovává vesnička Ayagaures. Její obyvatelé žijí v tradičních domech postavených z kamene ze zdejšího údolí, krajina je vyprahlá, místy lze nalézt autochtonní vegetaci. V této malé vesničce se lidé věnují chovatelství, pracují v lomu a tyto aktivity také dodávají výraz této lokalitě, kde jsou malé budovy postavené z kamene, který pochází z tohoto lomu. Stavby do této krajiny dokonale zapadají.

Jeden z nejvýznamnějších rybníků na ostrově Gran Canaria

Domorodý název je „mezi dvěma horami“. Pro vesničku Ayagaures je příznačná krása místního rybníka, který je jednou z nejvýznamnějších vodních nádrží na ostrově Gran Canaria, a také střízlivá příroda: palmy, dračince i jehličnaté stromy rostou v plné harmonii s prostými venkovskými domy, které jsou rozesety po krajině. Na toto místo se lze dostat autem, přesto však doporučujeme projít pěšky trasu od San Bartolomé de Tirajana. Sídlí tam turistická kancelář, kde Vám poskytnou veškeré potřebné informace.

Archeological sites
Restoration
Touristic info
Localidad
San Bartolome de Tirajana

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respeta a los animales, no los molestes ni los alimentes. Si ves algún ejemplar herido, puedes avisar en el teléfono de emergencias 112. Tampoco arranques flores o plantas.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Respektujte a pečujte o historické a kulturní dědictví místa, stejně jako o různé prvky veřejného mobiliáře (informační panely, zábradlí, sedadla, osvětlení...).
2
10
262
10045