El Carrizal de Tejeda

Vesnička s tradičními řemesly na ostrově Gran Canaria

Tato vesnička mezi kopci na ostrově Gran Canaria byla pojmenována po velkém množství plevelné trávy. El Carrizal byl svého času známý svým řemeslným uměním (výstavba chalup a střech). V současné době se zde vyrábějí košťata a košíčky. Tato malá vesnička je obklopená krásnou geologicky zajímavou krajinou v kotlině Tejeda, je kouzelná, jakož i její domy, které jakoby visely na skále, s vybílenými zdmi a taškovými střechami.

Krajina snů ve vesničce Tejeda

Doporučujeme dojet do El Carrizal de Tejeda po silnici Carretera de las presas a přitom obdivovat neobvyklou krajinu. Po příjezdu do vesnice navštivte poustevnu San José, kde jsou starodávné obrazy. Tímto místem projíždí hodně turistů, kteří směřují do geologicky zajímavých míst v Tejeda. V baru si můžete dát občerstvení a počkat si na nádherný západ slunce: slunce zapadá za hluboké rokle a na obzoru je vidět sousední ostrov Tenerife.

Localidad
Tejeda

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respeta a los animales, no los molestes ni los alimentes. Si ves algún ejemplar herido, puedes avisar en el teléfono de emergencias 112. Tampoco arranques flores o plantas.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Respektujte a pečujte o historické a kulturní dědictví místa, stejně jako o různé prvky veřejného mobiliáře (informační panely, zábradlí, sedadla, osvětlení...).
2
9
262
10045