Historická část Agüimes

Historické pozůstatky období dobývání Kanárských ostrovů

Obec Agüimes se nachází v jihovýchodní části ostrova Gran Canaria. Je to jedna z prvních obcí osídlených po dobytí ostrova Španělskem v roce 1491. Na rozkaz katolického království zde vzniklo biskupství a v současné době tato oblast těží z velké nabídky venkovské turistiky v harmonii s životním prostředím a také z rostoucí obchodní dopravy do přístavu Arinaga.

Návštěva domorodých vesnic a kostela San Sebastian

Stejně jako většina Kanárských ostrovů, obec Agüimes v uplynulých staletích opustilo bezpočet lidí směřujících na americký kontinent. Jsou to časy dávno minulé, neboť se zlepšilo využití vodních zdrojů a obec začala prosperovat. Od 16. století se zde pěstuje cukrová třtina, rajčata a okurky. Kostel San Sebastian je hlavní kulturní památkou. Taktéž lze doporučit návštěvu etnograficky zajímavých míst např. starodávné domorodé obce Temisas a Guayadeque.

Historical heritage
Historické místo
Typ
Historické jádro
Archeological sites
Public transport
Restoration
Shop/shopping
Touristic bus
Touristic info

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respeta a los animales, no los molestes ni los alimentes. Si ves algún ejemplar herido, puedes avisar en el teléfono de emergencias 112. Tampoco arranques flores o plantas.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Respektujte a pečujte o historické a kulturní dědictví místa, stejně jako o různé prvky veřejného mobiliáře (informační panely, zábradlí, sedadla, osvětlení...).
2
9
262
10045