Historická část Arucas

Zemědělské hospodářství: V první řadě červec nopálový. Za ním následují platany

Město Arucas se nachází v severní části ostrova Gran Canaria. Je odrazem ekonomického rozvoje ostrovů od začátku rozkvětu zemědělství, především díky chovu červce nopálového a v současné době i pěstování platanů (banánů na vaření). Po požáru v roce 1478 dobyli město Španělé, poté proběhla rekonstrukce a koncem 19. století byl obci udělen titul města. Původní název Arehucas v jazyce guančských domorodců se stal značkou známého místního rumu, který se vyrábí ve výrobně z 19. století. Výrobna je otevřena pro veřejnost.

Kostel San Juan Bautista – ostrovní katedrála.

Kostel San Juan Bautista je nejvýznamnější historickou a uměleckou památkou ve městě Arucas. Tento chrám byl opětovně vysvěcen na katedrálu po rekonstrukci, která proběhla počátkem 20. století. Neogotický chrám s významným uměleckým pokladem, sochami italského původu a malbami dle vlámské a andaluské školy. Park Gourie a botanická zahrada Las Hespérides z roku 1880 vybízejí k procházkám pod širým nebem.

Historical heritage
Historické místo
Typ
Historické jádro
Archeological sites
Public transport
Restoration
Shop/shopping
Touristic bus
Touristic info

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respeta a los animales, no los molestes ni los alimentes. Si ves algún ejemplar herido, puedes avisar en el teléfono de emergencias 112. Tampoco arranques flores o plantas.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Respektujte a pečujte o historické a kulturní dědictví místa, stejně jako o různé prvky veřejného mobiliáře (informační panely, zábradlí, sedadla, osvětlení...).
2
9
262
10045