Historická část Telde

Poznávání nejstaršího města na ostrově Gran Canaria

Přes sto archeologických nalezišť, jež jsou svědectvím o historii ostrova před španělskými dobyvateli, město Telde nacházející se na východě ostrova Gran Canaria bohaté na církevní umění, krásné domy v koloniálním stylu, pestrobarevné a s velkými balkony, nádherné úzké a dlážděné ulice. Srdce nejstaršího města ostrova je plné menších částí s vlastními kostely a náměstími, jichž se lze nabažit ve stínu mohutných stromů. Takové je historické město Telde, kde Vás každý jeho kout něčím překvapí.

Kostel San Juan Bautista a muzeum León y Castillo

Krása města se soustředí v jeho čtvrtích. Čtvrť San Juan, jež nese jméno svého patrona, je malá a noblesní, plná nádherných ušlechtilých domů a náměstí. Kostel San Juan Bautista se může pochlubit překrásným vlámským oltářem. Za muzeem León y Castillo a kostelem San Pedro Mártir je čtvrť San Francisco. V této klidné a malebné části města je krásná ulice Altozano, jeskyně Baladero, v nichž žili domorodci, stoletý vodovod – symbol města. A nakonec San Gregorio a Virgen de los Dolores.

Typ
Historické jádro
Public transport
Restoration
Shop/shopping
Touristic info

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
  • Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
  • Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
  • Respeta a los animales, no los molestes ni los alimentes. Si ves algún ejemplar herido, puedes avisar en el teléfono de emergencias 112. Tampoco arranques flores o plantas.
  • Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
  • Respektujte a pečujte o historické a kulturní dědictví místa, stejně jako o různé prvky veřejného mobiliáře (informační panely, zábradlí, sedadla, osvětlení...).
2
9
262
10045