Městečko Agaete

Jedna z nejhezčích historických částí severozápadní části ostrova Gran Canaria

Na ostrově Gran Canaria je vrchovina s krásnými borovými háji na vrcholech i nádherná a úrodná údolí. Taktéž lze navštívit atraktivní historickou část městečka Agaete, jež se nachází v severozápadní části ostrova a zachovává si svůj původní vzhled. Nabízí harmonii a krásu komplexu historických městských bílých domků postavených ve svahu. Nejvýraznější jsou domy s patiem z 19. století a kostel Iglesia de la Concepción. Návštěvu tohoto místa lze zpestřit procházkou po sadu Huerto de las Flores.

Čerstvé ryby a naleziště předmětů po domorodcích

Než opustíte historickou část, navštivte jedno z nejzajímavějších archeologických nalezišť na ostrově Gran Canaria: hřbitov Maipés. Rozhodně si nenechte ujít návštěvu okouzlujícího námořnického městečka Puerto de las Nieves, kde kontrastují bílé a modré domy u pláže Playa de callaos. Pravděpodobně je to nejoblíbenější místo na ostrově, kde si můžete vychutnat čerstvé ryby přímo u moře.

Historical heritage
Dědictví
Public transport
Restoration
Shop/shopping
Touristic bus
Touristic info

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respeta a los animales, no los molestes ni los alimentes. Si ves algún ejemplar herido, puedes avisar en el teléfono de emergencias 112. Tampoco arranques flores o plantas.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Respektujte a pečujte o historické a kulturní dědictví místa, stejně jako o různé prvky veřejného mobiliáře (informační panely, zábradlí, sedadla, osvětlení...).
2
10
262
10045