Městečko Firgas

Vodopád přímo v historickém centru města.

V severní části ostrova Gran Canaria se nachází malé a okouzlující městečko Firgas. Voda tvoří významnou část jeho historie, což symbolizuje umělý vodopád o výšce třicet metrů protékající po promenádě Paseo de Gran Canaria, na starobylé ulici calle Real. Historická část města je malá a půvabná a každý, kdo ji navštíví, si s radostí vychutná procházku po jejích ulicích.

Skvělý výhled na severní část ostrova Gran Canaria a okouzlující ulice

Hlavní částí městečka je náměstí s kostelem San Roque. Vyhlídka nabízí jedinečný výhled na Atlantik a celou severní část ostrova Gran Canaria. Starý vodní mlýn, který je nejstarší ze všech funkčních mlýnů na Kanárských ostrovech, byl upraven pro veřejnost. Po procházce mezi starobylými domy po vydlážděných uličkách určitě dostanete chuť na něco dobrého. Ochutnejte vynikající grilované maso, které zde připravují v četných restauracích.

Historical heritage
Dědictví
Typ
Historické jádro
Restoration
Shop/shopping
Touristic info

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respeta a los animales, no los molestes ni los alimentes. Si ves algún ejemplar herido, puedes avisar en el teléfono de emergencias 112. Tampoco arranques flores o plantas.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Respektujte a pečujte o historické a kulturní dědictví místa, stejně jako o různé prvky veřejného mobiliáře (informační panely, zábradlí, sedadla, osvětlení...).
2
9
262
10045