Městečko Tejeda

Únik na venkov, na vrchovinu uprostřed ostrova Gran Canaria

Městečko Tejeda se nachází na hlavním kopci ostrova Gran Canaria a má příchuť své hlavní plodiny – mandlí, které tvoří základ tradičního cukrářství. Je to krajina plná roklí, ve stínu symbolu ostrova - Roque Nublo. Toto městečko vyzařuje klid a půvab. Je to ideální místo, kam lze uniknout od městského ruchu a stresu, nechat se svést krásou vrchoviny a mocným balzámem, kterým je jedinečná příroda v této oblasti ostrova.

Podstata tradičního kanárského městečka

Stejně jako v mnohých dalších obcích Kanárských ostrovů je epicentrem kostel. Ulice jsou lemovány střízlivými bílými domky s taškovými střechami. Venku jsou malé zahrady s květinovými záhony. A to i v případě Muzea tradic, jehož budova je postavena ve stylu tradiční architektury a v němž se lze seznámit s venkovským životem v městečku Tejeda během jeho historie. Venkovské domy využívané k ubytování turistů přímo lákají cestovatele, aby si vychutnali pár dní klidu a relaxace v městečku Tejeda, prošli se po jeho stezkách a nechali se laskat sluníčkem u městského bazénu.

Historical heritage
Dědictví
Public transport
Restoration
Shop/shopping
Touristic bus
Touristic info

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respeta a los animales, no los molestes ni los alimentes. Si ves algún ejemplar herido, puedes avisar en el teléfono de emergencias 112. Tampoco arranques flores o plantas.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Respektujte a pečujte o historické a kulturní dědictví místa, stejně jako o různé prvky veřejného mobiliáře (informační panely, zábradlí, sedadla, osvětlení...).
2
9
262
10045