Vesnička Temisas

Komplex prohlášený za Reprezentativní kanárskou vesnici

Vesnička Temisas je malá osada ležící na jihovýchodě ostrova Gran Canaria. Nachází se poblíž historické části města Villa de Agüimes. Tato vesnička si zachovala domácí lidovou architekturu, pro niž jsou typické nízké domy, zdi vybělené sádrou či vápnem, arabské tašky, sedlové a dvojité sedlové střechy. Ve vesnici Temisas jsou zajímavé historické památky, pročež jí vláda Kanárských ostrovů udělila titul Reprezentativní kanárské vesnice.

Extrapanenský olivový olej Caserío de Temisas

Temisas je útulná vesnička, která se můžu pochlubit nejen hezkými natřenými domy. Okolní krajina je také velice zajímavá, především díky endemickému kanárskému palmoví. V Temisas jsou také olivovníky, které jsou v podstatě jediné na celých Kanárských ostrovech, z nichž se získává skvělý olej. Ve vesnici jsou mlýny na olivy z 16. století a v současné době hodně výrobců olivového oleje využívá obecního mlýnu na olej k výrobě jedinečného panenského oleje s názvem „Caserío de Temisas“.

Restoration
Touristic info

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
  • Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
  • Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
  • Respeta a los animales, no los molestes ni los alimentes. Si ves algún ejemplar herido, puedes avisar en el teléfono de emergencias 112. Tampoco arranques flores o plantas.
  • Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
  • Respektujte a pečujte o historické a kulturní dědictví místa, stejně jako o různé prvky veřejného mobiliáře (informační panely, zábradlí, sedadla, osvětlení...).
2
9
262
10045