Imada

Gomerská vesnička na rokli Retafe

Vesnička Imada se nachází ve středojižní oblasti ostrova La Gomera, ve spodní části rokle Refate ve stínu hor, obklopena několika skalami. Nachází se poblíž Chráněné oblasti Orone a život v této vesničce plyne pomalu mezi pěstitelskými terasami, na nichž roste velké množství palem. Z jediné ulice vedou různé cesty a cestičky k jednotlivým domům vystavěným dle tradiční gomerské architektury. Mnohé z nich jsou z hrubého kamene, jiné vybílené, čímž kontrastují se zelenou krajinou.

Kulturní hodnoty a skvělé kozí maso

Když sestoupíte po schodech, dostanete se k prvním domům a kostelu. Imada se může pochlubit několika kulturními zajímavostmi např. mlaty (prostor, kde probíhalo mlácení obilí za účelem získání zrna), domácí krby a také lisy vysekané přímo do skal. Na dně rokle Refate mezi působivými skalisky vyvěrá potůček a lze zde sledovat stáda koz, jak se volně pasou v okolí vesničky. Nezapomeňte v Imadě rozhodně ochutnat vynikající kozí maso.

Archeological sites
Touristic info

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respeta a los animales, no los molestes ni los alimentes. Si ves algún ejemplar herido, puedes avisar en el teléfono de emergencias 112. Tampoco arranques flores o plantas.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Respektujte a pečujte o historické a kulturní dědictví místa, stejně jako o různé prvky veřejného mobiliáře (informační panely, zábradlí, sedadla, osvětlení...).
6
9
262
10045