Caleta de Sebo

Městečko na La Graciosa, kde na Vás dýchne klid

Caleta de Sebo je možná jedním z nejzvláštnějších míst na Kanárských ostrovech. Je to hlavní město ostrova La Graciosa, což je jediný obydlený ostrov v přírodním parku Parque Natural Archipiélago Chinijo, na severovýchodě od Lanzarote. Z Órzoly (na severu Lanzarote) denně vyjíždějí lodě, které během dvaceti minut dovezou turisty na toto místo plné klidu, bílých domků a světlého písku, po němž lze chodit bosky jako Robinson. Klid uprostřed oceánu, místo, kde lze dobít energii vyčerpanou civilizací.

Pláže a klidné moře na ostrově La Graciosa

Poblíž Caleta de Sebo je pláž La Francesa, o něco dále je pláž La Cocina, kde je klidné moře a jemný bílý písek. V Caleta de Sebo lze pronajmout taxi-jeepy či jízdní kola a navštívit nejzajímavější místa na La Graciosa. Tento ostrůvek je tak malý, že jej lze projít i pěšky po stezkách. A po dobití energie není nic lepšího než si pochutnat na vynikajících rybách, které podávají v Caleta de Sebo.

Historical heritage
Dědictví
Restoration
Shop/shopping
Localidad
La Graciosa

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respeta a los animales, no los molestes ni los alimentes. Si ves algún ejemplar herido, puedes avisar en el teléfono de emergencias 112. Tampoco arranques flores o plantas.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Respektujte a pečujte o historické a kulturní dědictví místa, stejně jako o různé prvky veřejného mobiliáře (informační panely, zábradlí, sedadla, osvětlení...).
8
9
262
10045