Historická část městečka Santa Cruz de La Palma

Starobylý přístav, chrámy a dřevěné vyřezávané balkony

Na východě ostrova La Palma, se nachází historické město bohaté na památky – hlavní město ostrova Santa Cruz. 3. května 1493 je založil guvernér Alonso Fernández de Lugo a město se stalo významným přístavem na trase mezi Evropou a koloniemi v Americe. V 16. století nastalo období největšího rozkvětu, kdy se město stalo třetím nejvýznamnějším přístavem Evropy po Amberes a Seville. V tomto městě bohatém na historii a umění jsou chrámy vyznačující se velkým množstvím uměleckých děl z oblasti vlámského církevního umění a unikátní řada dřevěných vyřezávaných balkonů směřujících k moři.

Dlážděné ulice vedoucí k vlámským oltářům, ostrovnímu muzeu a divadlům

Toto město je sídlem prvního obchodního soudu pro záležitosti související s Amerikou (Juzgado de Indias). Městem Santa Cruz de La Palma prošlo hodně bohatství, které Španělé vozili ze svých kolonií v Americe. Město si zachovalo velké množství architektonických památek, panských domů v koloniálním stylu, dlážděných ulic. Tato klidná lokalita nabízí místa zajímavá z hlediska kultury např. Historické ostrovní muzeum se znamenitou sbírkou výtvarného umění, jakož i divadla Chico a Circo de Marte.

Historical heritage
Historické místo
Typ
Historické jádro
Public transport
Restoration
Shop/shopping
Touristic info
Localidad
Santa Cruz de La Palma

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respeta a los animales, no los molestes ni los alimentes. Si ves algún ejemplar herido, puedes avisar en el teléfono de emergencias 112. Tampoco arranques flores o plantas.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Respektujte a pečujte o historické a kulturní dědictví místa, stejně jako o různé prvky veřejného mobiliáře (informační panely, zábradlí, sedadla, osvětlení...).
5
9
262
10045