Historické části Los Llanos de Aridane

Kanárský styl s historií spojenou se zemědělstvím a turistikou

Město Los Llanos de Aridane se nachází v západní části ostrova. Je to hospodářské centrum ostrova La Palma významné v oblasti zemědělství a turistiky. Toto velké město leží od náměstí Plaza de España, kde je několik indických vavřínů, jež se považují za nejstarší na Kanárských ostrovech, a kostel Iglesia de los Remedios. Dále zmíněné náměstí plaza Chica s fontánou z broušeného kamene. V nejvyšší části této historické zóny se nacházejí ulice Fernández Taño a Calvo Sotelo s nízkými malebnými domky v kanárském stylu.

Náměstí La plaza de la Glorieta je odrazem tradic ostrova

V jižní části města je obecní trh s útulným náměstím, na němž rostou indické vavříny, autobusové nádraží, odkud lze snadno naplánovat výlet do čtvrti Las Manchas a navštívit tam náměstí Plaza de la Glorieta, dílo místního umělce Luise Morery. Doporučuje se procházka po rovině Argual, kde se již tradičně pěstují platany v La Palma. Každou neděli se zde koná trh s řemeslnými a starožitnými předměty. Navštivte i sklárnu (foukané sklo) na rohu.

Historical heritage
Historické místo
Typ
Historické jádro
Public transport
Restoration
Shop/shopping
Touristic bus
Touristic info
Localidad
Los llanos de Aridane

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respeta a los animales, no los molestes ni los alimentes. Si ves algún ejemplar herido, puedes avisar en el teléfono de emergencias 112. Tampoco arranques flores o plantas.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Respektujte a pečujte o historické a kulturní dědictví místa, stejně jako o různé prvky veřejného mobiliáře (informační panely, zábradlí, sedadla, osvětlení...).
5
9
262
10045