San Andrés

Nejpůvabnější městečko na severu ostrova La Palma

Hodláte-li navštívit městečko San Andrés ležící na severovýchodě ostrova La Palma, musíte přejet jednoobloukový most, který je největší v celém Španělsku. Poté se dostanete do jednoho z nejkouzelnějších městeček na ostrově, které bylo po několik staletí hlavním městem oblasti, o čemž svědčí staleté domy bohatých obchodníků. Na fasádách domů stojících kolem renesančního kostela Nuestra Señora de Montserrat jsou ozdobné reliéfy a balkony směřující k Atlantiku.

Dlážděné ulice a promenády vedoucí k palmovému pobřeží

Dlážděné ulice městečka San Andrés, z nichž je krásný výhled na moře, si po staletí zachovaly svůj původní vzhled. Domy s velkými okny jsou pozoruhodné. Centrum městečka je krásné náměstí s kostelem téhož jména. Jedná se o komplex, který je na ostrově v podstatě jedinečný. Náměstí Alameda, které se nachází poblíž, slouží k relaxaci smyslů. Můžete se projít po přímořské promenádě vedoucí k Charco Azul vybízející ke koupání.

Historical heritage
Dědictví
Public transport
Restoration
Localidad
San Andrés y Sauces

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respeta a los animales, no los molestes ni los alimentes. Si ves algún ejemplar herido, puedes avisar en el teléfono de emergencias 112. Tampoco arranques flores o plantas.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Respektujte a pečujte o historické a kulturní dědictví místa, stejně jako o různé prvky veřejného mobiliáře (informační panely, zábradlí, sedadla, osvětlení...).
5
9
262
10045