Historická část Teguise

Vzpomínky na první hlavní město ostrova Lanzarote

Město se nachází na severovýchodě ostrova Lanzarote. Teguise byla jednou z prvních osad na Kanárských ostrovech, poté hlavním městem ostrova Lanzarote až do roku 1847. Zachovalo si velký komplex staveb značné historické a umělecké hodnoty. Mezi nejvýznamnější patří hrad Santa Bárbara, v němž nyní sídlí Muzeum pirátství, dále zámek Spínola, který se nachází v panském domě z 18. století; starodávný kostel v Guadalupe, klášter San Francisco.

Historické dědictví, muzea a hudba

Cestovatel, který si projde městečko Teguise, získá představu o životě na Lanzarote v období počátků kolonialismu. Kromě historického dědictví se dřívější ostrovní hlavní město může pochlubit např. muzeem Casa del Marqués de Herrera y Rojas, dále Casa Perdomo. Mimořádný význam z hlediska kultury má muzeum Casa del Timple, které objasňuje charakteristický zvuk tohoto mimořádného hudebního nástroje z Kanárských ostrovů.

Historical heritage
Historické místo
Typ
Historické jádro
Archeological sites
Public transport
Restoration
Shop/shopping
Touristic bus
Touristic info

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respeta a los animales, no los molestes ni los alimentes. Si ves algún ejemplar herido, puedes avisar en el teléfono de emergencias 112. Tampoco arranques flores o plantas.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Respektujte a pečujte o historické a kulturní dědictví místa, stejně jako o různé prvky veřejného mobiliáře (informační panely, zábradlí, sedadla, osvětlení...).
3
10
262
10045