Městečko Haría

Okouzlující městečko v údolí tisíce palem

Městečko Haría se nachází na severu ostrova Lanzarote, v půvabném Údolí tisíce palem, což je jeden z nejkrásnějších palmových hájů s autochtonními palmami z Kanárských ostrovů. V místě, kde silnice prochází mezi kopci, se objeví tato oáza, v prostředí typických geologických útvarů ostrova: zelená půda, rostoucí plodiny v kombinaci s bílou barvou lidové architektury ostrova. Ve stínu tajemné sopky La Corona, v klidném prostředí velice zajímavé venkovské krajiny, sní městečko Haría svůj sen.

Krásná krajina, rodiště Césara Manrique

Tato pěkná obec zemědělského typu nabízí cestovatelům hodně příjemných zážitků, jimiž si můžete obohatit své vzpomínky. Rozhodně musíte navštívit Muzeum známého umělce Césara Manrique. Náměstí León y Castillo zve k odpočinku pod stínem vavřínů a eukalyptů. Hlavní stavbou v centru městečka je kostel Nuestra Señora de la Encarnación; k němu směřují všechny cesty i ulice tohoto městečka. Jedna z nejstarších církevních budov je poustevna San Juan Bautista, která se nachází u vstupu do městečka.

Historical heritage
Dědictví
Public transport
Restoration
Shop/shopping
Touristic bus
Touristic info

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respeta a los animales, no los molestes ni los alimentes. Si ves algún ejemplar herido, puedes avisar en el teléfono de emergencias 112. Tampoco arranques flores o plantas.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Respektujte a pečujte o historické a kulturní dědictví místa, stejně jako o různé prvky veřejného mobiliáře (informační panely, zábradlí, sedadla, osvětlení...).
3
10
262
10045