Městečko Yaiza

Hezké městečko pod Teide

Hezké městečko Vilaflor se nachází na jihu ostrova Tenerife, u parku Parque Nacional del Teide. Je to klidné místečko obklopené venkovskou krajinou a borovými háji. Uličky a domky jsou svědky historie této oblasti ostrova Tenerife, která je odlišná od blízkých rušných turistických center jižní části ostrova. Přírodní a kulturní bohatství této oblasti stojí za poznání.

Tenerifské městečko venkovského typu s historickým dědictvím a přírodním bohatstvím

Nachází se přímo v přírodním parku Parque Natural de la Corona Forestal. Městečko Vilaflor si zachovalo typickou atmosféru tenerifské obce. Důkazem toho je pěstování vinné révy, z níž se získává známé víno, které byste rozhodně měli ochutnat. Je zde bohaté historické dědictví např. Casa del Marqués nebo starý vodní mlýn. Taktéž je nutno zmínit nádhernou přírodu, do níž vede několik tras. Ze stezky Pino Enano je ten nejlepší výhled na městečko.

Historical heritage
Dědictví
Public transport
Restoration
Shop/shopping
Touristic bus
Touristic info

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respeta a los animales, no los molestes ni los alimentes. Si ves algún ejemplar herido, puedes avisar en el teléfono de emergencias 112. Tampoco arranques flores o plantas.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Respektujte a pečujte o historické a kulturní dědictví místa, stejně jako o různé prvky veřejného mobiliáře (informační panely, zábradlí, sedadla, osvětlení...).
3
9
262
10045