Buenavista

Hezké městečko na úpatí hory

Buenavista je poslední městečko v severní části Tenerife; vede k němu silnice a dále už je pouze skalnatý masiv Teno. Toto severní městečko se nachází na úpatí tohoto masivu, nicméně jeho kouzlo pramení nejen v pozoruhodné krajině, která je obklopuje. Bylo prohlášeno kulturním dědictvím v kategorii Historického komplexu, a to díky rozložení starobylých ulic a velkému počtu tradičních domků. Jedná se o směsici rozličných architektonických stylů, které sem přivezli dobyvatelé.

Procházka po starobylých ulicích a náměstích

Při návštěvě tohoto místa se doporučuje začít u kostela na náměstí Remedios, kde se obvykle scházejí místní obyvatelé. V okolí se tyčí budovy z 16 a 17. století, které byly pečlivě restaurovány a tvoří historickou část města s vlastním charakterem. Na hlavních ulicích jsou malé domy s taškovými střechami, dále El Chorro, na jejímž konci jsou historické prádelny, které jsou hodnotnou památkou z etnografického hlediska. Nelze pominout významnou cukrárnu El Aderno, jež získala státní cenu.

Historical heritage
Dědictví
Restoration
Shop/shopping
Touristic info
Localidad
Buenavista del norte

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respeta a los animales, no los molestes ni los alimentes. Si ves algún ejemplar herido, puedes avisar en el teléfono de emergencias 112. Tampoco arranques flores o plantas.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Respektujte a pečujte o historické a kulturní dědictví místa, stejně jako o různé prvky veřejného mobiliáře (informační panely, zábradlí, sedadla, osvětlení...).
1
9
262
10045