El Palmar

Vesnička, kde voní čerstvě umletá mouka z pražených obilovin

Vesnička El Palmar se nachází na severozápadě ostrova Tenerife, ve stejnojmenném úrodném údolí. Dalo by se říci, že je to hlavní město parku Parque Rural de Teno, z něhož lze vstoupit do pralesa Monte del Agua nebo vystoupit na vysoké skály Baracán či Talavera. Hospodářská činnost spočívá hlavně v zemědělství a řemeslné činnosti s využitím proutí a palmových listů. Často zde bývá cítit aroma čerstvě umleté mouky. Je to mouka umletá z pražených obilovin.

Architektura a tradice na severozápadě ostrova Tenerife

Není to jen místo, z něhož lze vyrazit na prohlídku parku Parque Rural de Teno: El Palmar má svůj vlastní charakter. Po tomto zemědělském kraji jsou rozesety malé venkovské domky a místní restaurace se mohou pochlubit bohatou nabídkou kanárské gastronomie. Jsou zde významné architektonické prvky např. starobylé usedlosti či kostel Nuestra Señora de la Consolación. Jednou z tradic je Baile de las Libreas, která se koná každoročně koncem září již od 17. století.

Touristic info
Localidad
Buenavista del norte

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respeta a los animales, no los molestes ni los alimentes. Si ves algún ejemplar herido, puedes avisar en el teléfono de emergencias 112. Tampoco arranques flores o plantas.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Respektujte a pečujte o historické a kulturní dědictví místa, stejně jako o různé prvky veřejného mobiliáře (informační panely, zábradlí, sedadla, osvětlení...).
1
9
262
10045