Historická část Garachico

První přístav na ostrově Tenerife v 15. století

Garachico se nachází na severu ostrova Tenerife a nabízí možnost poznat nejstarší osady na Kanárských ostrovech. Založil jej koncem 15. století ženevský bankéř. Přístav byl výchozím bodem pro obchodní dopravu z Evropy do španělských kolonií v Americe. V roce 1706 jej zničil výbuch sopky, nyní vybízí ke klidným procházkám po náměstích a ulicích v první linii u pláže, přímo proti přírodní památce – skalisku Roque de Garachico.

Kulturní zajímavosti a Zlatá medaile za umění

Chcete-li poznat historii města Garachico, stačí se projít po jeho nepříliš velké historické části, která je plna architektonických památek z 16. a 17. století. Je to jedno z nejlépe zachovaných a reprezentativních historických a uměleckých center na Kanárských ostrovech. Tato historická část byla prohlášena v roce 1994 za Kulturní dědictví v kategorii Historického komplexu a také obdržela Zlatou medaili za umění, neboť jsou zde opravdové umělecké poklady. Návštěva města Garachico lze obohatit o poznávání přírodních krás např. Caleta de Interián, sopka Chinyero a svah La Culata.

Historical heritage
Historické místo
Typ
Historické jádro
Public transport
Restoration
Shop/shopping
Touristic bus
Touristic info
Localidad
Garachico

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respeta a los animales, no los molestes ni los alimentes. Si ves algún ejemplar herido, puedes avisar en el teléfono de emergencias 112. Tampoco arranques flores o plantas.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Respektujte a pečujte o historické a kulturní dědictví místa, stejně jako o různé prvky veřejného mobiliáře (informační panely, zábradlí, sedadla, osvětlení...).
1
9
262
10045