Historická část La Laguna

Město, které je dědictvím lidstva Unesco

Na severu ostrova Tenerife bylo založeno první město na Kanárských ostrovech – San Cristóbal de La Laguna. Dodnes je to jediné zdejší město prohlášené za dědictví lidstva Unesco. Jeho koloniální architektura, lineární řešení ulic z 15. století, bez vnějších obranných hradeb, velká obchodní zóna určená pro pěší, to vše dodává tomuto starobylému univerzitnímu městu punc odlišnosti. Procházka po jeho historických ulicích je nezapomenutelným zážitkem.

Rodinné návštěvy paláců, kostelů a klášterů

V jeho ulicích a náměstích je hodně kostelů a historických budov církevního charakteru a tudíž město La Laguna vybízí k návštěvám historických a uměleckých zajímavostí v kombinaci s procházkou po typických barech nabízejících tapas. Katedrála v neoklasickém stylu je otevřena pro veřejnost, jakož i kostel Krista, palác Nava a Salazar, kláštery Santa Catalina a Santa Clara. Doporučujeme procházku po La Laguna.

Historical heritage
Světové dědictví
Typ
Historické jádro
Archeological sites
Restoration
Shop/shopping
Touristic bus
Touristic info
Localidad
San Cristóbal de La Laguna

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respeta a los animales, no los molestes ni los alimentes. Si ves algún ejemplar herido, puedes avisar en el teléfono de emergencias 112. Tampoco arranques flores o plantas.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Respektujte a pečujte o historické a kulturní dědictví místa, stejně jako o různé prvky veřejného mobiliáře (informační panely, zábradlí, sedadla, osvětlení...).
1
9
262
10045