Historická část města Santa Cruz de Tenerife

Staletí historie jednoho ze dvou hlavních měst Kanárských strovů

Nachází se na severovýchodě ostrova Tenerife. V hlavním městě jsou znát stopy času a historie za více než pět století. Založil je 3. května 1494 španělský guvernér Alonso Fernández de Lugo. Město se brzy stalo klíčovým přístavem na obchodní trase mezi Evropou a americkými koloniemi. Ve městě je hodně chrámů a historických budov, malebných částí na náměstích Plaza del Príncipe, Weyler, San Francisco a la Candelaria.

Velký tenerifský záliv, kostely, trhy a historické ulice

Záliv Santa Cruz de Tenerife si zachoval charakter historické námořnické oblasti se starodávnými budovami např. kostel Iglesia de la Concepción popř. palác Palacio de Carta. Počátkem XX století byl založen park García Sanabria vymezující čtvrť El Toscal. Koloniální atmosféru v Nuestra Señora de África každou neděli umocňuje známý trh se starožitnostmi. Na významné ulici La Noria se nacházejí tradiční krčmy a místa, kde hrají kapely při karnevalu v tomto hlavním městě Tenerife.

Historical heritage
Historické místo
Typ
Historické jádro
Public transport
Restoration
Shop/shopping
Touristic bus
Touristic info
Localidad
Santa Cruz de Tenerife

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
  • Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
  • Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
  • Respeta a los animales, no los molestes ni los alimentes. Si ves algún ejemplar herido, puedes avisar en el teléfono de emergencias 112. Tampoco arranques flores o plantas.
  • Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
  • Respektujte a pečujte o historické a kulturní dědictví místa, stejně jako o různé prvky veřejného mobiliáře (informační panely, zábradlí, sedadla, osvětlení...).
1
10
262
10045