Historická část městečka La Orotava

Výstup na Teide ze starobylého města založeného v 16. století

La Orotava se nachází v severní části ostrova Tenerife a je jednou z nejstarších obcí na Kanárských ostrovech. Byla založena počátkem 16. století, kdy byly Kanárské ostrovy dobyty Španělským královstvím, a zachovala si bohaté dědictví v oblasti architektury, sadů i tradic. Název převzala po velkém údolí Taoro, které sdílí s Los Realejos a Puerto de la Cruz. Je vstupní branou do národního parku Parque Nacional del Teide, kde se nachází sopka o výšce 3.718 m n.m.

Procházka po místech známých z filmů a Corpus Christi

V městečku La Orotava se zachovaly historické církevní i světské budovy značného významu. Lze navštívit kostel Iglesia de la Concepción, který byl postaven v 18. století, různé šlechtické domy starodávných rodů, dům Casa de los Balcones, který byl postaven v roce 1632, má velký balkon a vnitřní patio vyřezané ze dřeva. Je to útulné městečko vhodné pro nákupy a příjemný pobyt na terasách, každý rok se zde koná svátek Božího těla (Corpus Christi), kdy jsou hlavní ulice a náměstí pokryty koberci z květin.

Historical heritage
Historické místo
Typ
Historické jádro
Archeological sites
Public transport
Restoration
Shop/shopping
Touristic bus
Touristic info
Localidad
La Orotava

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respeta a los animales, no los molestes ni los alimentes. Si ves algún ejemplar herido, puedes avisar en el teléfono de emergencias 112. Tampoco arranques flores o plantas.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Respektujte a pečujte o historické a kulturní dědictví místa, stejně jako o různé prvky veřejného mobiliáře (informační panely, zábradlí, sedadla, osvětlení...).
1
9
262
10045