Historická část Puerto de la Cruz

Nejstarší turistická destinace na Kanárských ostrovech

Město Puerto de la Cruz leží na severu ostrova Tenerife a koncem 18. století se stalo jednou z prvních destinací mezinárodního turistického ruchu. Ve starobylém přístavu La Orotava jsou historické zajímavosti např. sídlo celnice (Casa de la Aduana), nyní síň umění, okolí náměstí Plaza del Charco, přímořská promenáda San Telmo a rybářská čtvrť La Ranilla. Mezi pláží Martiánez a Jardín je komplex bazénů Lago Martiánez, který v roce 1977 založil umělec César Manrique.

Hlavní destinace naturistů a prožití klidné dovolené.

Toto místo se může pochlubit bohatou tradicí znamenitých návštěvníků např. Humboldt či Berthelot, světoznámých vín, o nichž se zmiňuje i Shakespeare. Puerto de la Cruz je ideální místo, kde lze strávit klidnou dovolenou a taktéž navštívit bezpočet obchodů, poznat vyhlášenou gastronomii mezinárodní kuchyně. Trasa po kulturních památkách zahrnuje návštěvu anglikánského kostela a hřbitova, chrámů Templo de la Peňa a San Francisco.

Historical heritage
Historické místo
Typ
Historické jádro
Public transport
Restoration
Shop/shopping
Touristic bus
Touristic info
Localidad
Puerto de La Cruz

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respeta a los animales, no los molestes ni los alimentes. Si ves algún ejemplar herido, puedes avisar en el teléfono de emergencias 112. Tampoco arranques flores o plantas.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Respektujte a pečujte o historické a kulturní dědictví místa, stejně jako o různé prvky veřejného mobiliáře (informační panely, zábradlí, sedadla, osvětlení...).
1
9
262
10045