Městečko San Juan de la Rambla

Jedna z nejkrásnějších historických částí ostrova Tenerife

Na cestě po silnici vedoucí do severovýchodního kraje ostrova Tenerife se musíte zastavit v městečku San Juan de la Rambla, které omývá vyhledávaný záliv La Laja a jehož historická část se vyznačuje památkami, které byly prohlášeny za kulturní dědictví. Z náměstí Rosario Oramas vedou dlážděné ulice např. Alhóndiga, kterými se můžete procházet a vychutnávat si atmosféru jedné z nejkrásnějších historických městských částí na ostrově Tenerife.

Toulání uličkami s bohatým kulturním dědictvím

Zdejší historický celek obklopuje kostel San Juan Bautista z 16. století. Kolem kostela první evropští kolonizátoři vystavěli své domy např. dům rodiny Oramas, na jehož hlavní fasádě lze obdivovat nádherný dřevěný balkon s žaluzií. V srdci tohoto městečka je soustředěno množství kamenných domů s taškovými střechami a nádhernými dřevěnými balkony.

Historical heritage
Dědictví
Restoration
Shop/shopping
Touristic info
Localidad
San Juan de la Rambla

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respeta a los animales, no los molestes ni los alimentes. Si ves algún ejemplar herido, puedes avisar en el teléfono de emergencias 112. Tampoco arranques flores o plantas.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Respektujte a pečujte o historické a kulturní dědictví místa, stejně jako o různé prvky veřejného mobiliáře (informační panely, zábradlí, sedadla, osvětlení...).
1
9
262
10045