Městečko Tegueste

Městečko prohlášené za kulturní dědictví

Tegueste leží na severu ostrova Tenerife poblíž La Laguna a má historické centrum, které bylo prohlášeno za kulturní dědictví. Není snadné takovou poctu získat, nicméně vyjimečnost historického a uměleckého celku svědčí o tom, že si obec tento titul opravdu zaslouží. Městečko se nachází mezi roklemi poblíž parku Parque Rural de Anaga, který je přírodní rezervací ostrova Tenerife. Toto městečko se stalo tenerifským střediskem vinařské turistiky a rozlehlé vinice tvoří jeho krajinu.

Návštěva sklípků a poznávání historie města Tegueste

Poznávání historie tohoto malebného městečka je spojeno s poznáním toho, co nabízí v oblasti vinařské turistiky. Cestovní kancelář, na základě předchozí rezervace, zajišťuje výlety do historie vinařství, na nichž se veřejnost seznámí s venkovskými místy a vinnými sklípky, kde lze degustovat jejich vynikající vína. Tegueste též má komplexní síť dobře značených stezek protínajících nejvýznamnější turistická místa např. emblematické nadační centrum La Araňita či Centrum pro výklad a etnografii Casa de los Zamoranos.

Historical heritage
Dědictví
Public transport
Restoration
Shop/shopping
Touristic bus
Touristic info

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respeta a los animales, no los molestes ni los alimentes. Si ves algún ejemplar herido, puedes avisar en el teléfono de emergencias 112. Tampoco arranques flores o plantas.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Respektujte a pečujte o historické a kulturní dědictví místa, stejně jako o různé prvky veřejného mobiliáře (informační panely, zábradlí, sedadla, osvětlení...).
1
10
262
10045