Vesnička Masca

Nejvíce navštěvovaná vesnička na ostrově Tenerife

Pokud hodláte poznat venkov na ostrově Tenerife o něco více, než nabízejí turistické komplexy, rozhodně musíte navštívit vesničku Masca. Leží přímo v pohoří Teno a je enklávou v jedinečné panenské přírodě na severovýchodě ostrova, která návštěvníky překvapí udržovanými domky a dlážděnými uličkami, jež jsou opravdovou ukázkou tenerifské venkovské architektury. Mnohé domy slouží jako ubytování pro turisty, kteří se chtějí zbavit stresu daleko od ruchu města a vnímat, jak čas pomalu plyne.

Etnografie, historie y stezky na ostrově Tenerife

Ve vesničce Masca pobývají obvykle turisté hledající něco více než jen slunce a pláž. Jsou zde obchůdky s řemeslnými výrobky, bary i restaurace a tato lokalita byla prohlášena za Místo etnografického a historického významu. Důkazem toho je Etnografické muzeum v Masca. Další ze zajímavostí je působivá krajina plná srázů a roklí. Cesta sestupující z rokle, kde se nachází vesnička Masca, je jednou z nejznámějších a nejfrekventovanějších na ostrově.

Archeological sites
Restoration
Shop/shopping
Touristic info
Localidad
Buenavista del norte

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
  • Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
  • Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
  • Respeta a los animales, no los molestes ni los alimentes. Si ves algún ejemplar herido, puedes avisar en el teléfono de emergencias 112. Tampoco arranques flores o plantas.
  • Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
  • Respektujte a pečujte o historické a kulturní dědictví místa, stejně jako o různé prvky veřejného mobiliáře (informační panely, zábradlí, sedadla, osvětlení...).
1
10
262
10045