Vesnička Taganana

Vesnička v srdci parku Parque Rural de Anaga

Vesnička Taganana je hlavní osadou v parku Parque Rural de Anaga. Nachází se na jihu této hodnotné přírodní oblasti na severovýchodě ostrova Tenerife a je známá nejen kouzlem okolní krajiny, ale i duchem starobylých obcí na Tenerife. Je to jedna z prvních osad, které zde založili španělští dobyvatelé. V Tagananě jsou hodnotné historické památky prohlášené za Kulturní dědictví: kotel Nuestra Señora de las Nieves a poustevna Santa Catalina.

Kulturní a historické klenoty ostrova Tenerife

Do této osady se nejlépe dostanete ze severu, les Las Mercedes je jeden z nejstarších v Evropě. Poté projedete křivolakou silnicí klesající mezi roklemi. Uprostřed vesnice je náměstí s kostelem Nuestra Señora de las Nieves, klidné místo, kde se scházejí místní obyvatelé ve stínu vavřínů. Etnografický význam Taganany mají především otvory vytesané do skály či známá čtvrť Portugal, což je opravdový historický klenot.

Archeological sites
Restoration
Shop/shopping
Touristic info
Localidad
Santa Cruz de Tenerife

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respeta a los animales, no los molestes ni los alimentes. Si ves algún ejemplar herido, puedes avisar en el teléfono de emergencias 112. Tampoco arranques flores o plantas.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Respektujte a pečujte o historické a kulturní dědictví místa, stejně jako o různé prvky veřejného mobiliáře (informační panely, zábradlí, sedadla, osvětlení...).
1
10
262
10045