Vesnička Teno Alto

Izolovaná vesnice na ostrově Tenerife

V samém srdci parku Parque Rural de Teno, v severozápadní části ostrova Tenerife, po klikaté silnici se dostanete do vesničky Teno Alto, jež je živou ukázkou venkovských zvyků ostrova, kde panuje klid a duch života ve vesnici, která si před několika desetiletími zvykla na v izolaci. Nicméně tato izolace nemá negativní vliv na útulnost této vesničky a turisté rádi tuto enklávu navštěvují.

Teno Alto je vesnička s krajinou a cestami

Díky této izolaci je zde bohatý etnografický odkaz např. pece či mlaty: kamenné plochy, kde se mlátilo obilí. Nebo tradiční venkovské domy se širokými zdmi z načervenalé skály. Teno Alto zve k poznávání krajiny po četných stezkách. A nemůžete odsud odejít, dokud neochutnáte vynikající kozí sýr, který se zde prodává. Toto místo se těší velké oblibě u turistů, kteří se vždy ubytují v některém z venkovských domů, aby si mohli klid tohoto místa dokonale vychutnat.

Restoration
Shop/shopping
Localidad
Buenavista del norte

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respeta a los animales, no los molestes ni los alimentes. Si ves algún ejemplar herido, puedes avisar en el teléfono de emergencias 112. Tampoco arranques flores o plantas.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Respektujte a pečujte o historické a kulturní dědictví místa, stejně jako o různé prvky veřejného mobiliáře (informační panely, zábradlí, sedadla, osvětlení...).
1
9
262
10045