Arenas Blancas

Jediná pláž s bílým pískem na El Hierru

Proč by ji pojmenovávali jinak, když je tato 50 metrů dlouhá zátoka ve venkovském parku Frontera na jihozápadě charakteristická tím, že je jediná s bílým pískem na ostrově El Hierro, který je tvořen schránkami měkkýšů, jež sem přinášejí mořské proudy a které vlny opakovaně rozbíjejí o sopečné skály na pobřeží. Přestože má tvar otevřeného mořského zálivu a místy jsou zde vlny, není nebezpečná a obvykle se jedná o klidnou pláž, ideální pro koupající se, zejména pro ty, kteří si chtějí užít určitou míru soukromí.

Nedotčená zátoka pro odvážlivce

Playa Arenas Blancas je vše, co byste od nedotčené pláže očekávali: malá, pro většinu lidí těžko dostupná, protože sem nejezdí přímá veřejná doprava. Z toho plyne její exkluzivita, protože musíte vynaložit úsilí, abyste zaparkovali auto o kus dál a prošli se po cestě pěšky nebo v každém případě s vozem 4x4. Je ideální pro cestovatele, kteří mají rádi divokou přírodu, nepotřebují služby ani plážový bar, rádi si připraví vlastní piknik a odpadky odnesou do nejbližšího odpadkového koše. Pro srovnání, nemocnice na ostrově El Hierro je vzdálená 58 km autem.

Délka
50 m
Sin vigilancia
Oleaje moderado
Localidad
Tacoronte

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte na místě žádné odpadky, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Ve sprchách na pláži nepoužívejte mýdlo.
- Přednostně používejte opalovací krémy vhodné pro mořské prostředí.
- Na většině pláží jsou domácí zvířata zakázána. Ujistěte se, že je smíte mít s sebou.
- Snažte se nerušit klid prostředí nadměrným hlukem (hlasitá hudba, křik...) nebo rušivými činnostmi, jako jsou míčové hry.
7
9
262
10045