El Verodal

Sopečná pláž s červeným pískem

Pláž El Verodal, na severozápadě ostrova El Hierro, se nachází v nádherné krajině obce La Frontera. Ačkoliv její silné proudy odrazují od koupání, stojí za to jí navštívit především kvůli červenavému sopečnému písku. El Verodal je každopádně velmi oblíbená pláž, kde si můžete vychutnat opravdu velkolepou vulkanickou krajinu obklopenou mohutnými útesy. Velké proudy lávy jsou důkazem ohromné síly sopky během posledních výbuchů v této oblasti ostrova.

Vychutnejte si výhledy a přírodu

Navzdory tomu, že se zde nedoporučuje koupání a nejsou zde k dispozici služby turistických středisek, rozhodně stojí za to El Verodal navštívit a užít si atmosféru této pozoruhodné pláže tak odlišné od zbytku ostrova. Nachází se v téměř nedotčeném prostředí, je tedy ideální pro ty, kteří dávají přednost kontaktu s přírodou a kochali se nádhernými výhledy. Stejně jako zbytek ostrova se také tato oblast vyznačuje strmým pobřežím a vytváří nádhernou scenérii, kde si můžete užít perfektní den.

Délka
150 m
Parking
Sin vigilancia
Oleaje fuerte
LGTBI
Localidad
El Verodal
Opatření ke koupání

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte na místě žádné odpadky, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Ve sprchách na pláži nepoužívejte mýdlo.
- Přednostně používejte opalovací krémy vhodné pro mořské prostředí.
- Na většině pláží jsou domácí zvířata zakázána. Ujistěte se, že je smíte mít s sebou.
- Snažte se nerušit klid prostředí nadměrným hlukem (hlasitá hudba, křik...) nebo rušivými činnostmi, jako jsou míčové hry.
7
9
262
10045