Las Playas

Překvapivá krajina na jihovýchodě ostrova El Hierro

Přírodní památka Las Playas chrání jednu z nejpřekvapivějších krajinných scenérií na ostrově El Hierro: obrovskou prohlubeň, kterou na jeho jihovýchodním pobřeží zanechala série mohutných sesuvů půdy, jež zavalila jednu z nejmladších částí Kanárských ostrovů. Vznikl tak obrovský amfiteátr dlouhý devět kilometrů a vysoký přes tisíc metrů, který shlíží k moři, obklopuje turisty a vytváří tajný kout plný klidu. Díky své poloze daleko od měst a obcí je ideálním místem pro klidnou dovolenou.

Výhled na skálu Bonanza a Parador Nacional de Turismo

Výhledy na toto rozlehlé půlkruhové údolí jsou impozantní jak z vyhlídek Las Playas a Isora, které se nacházejí na vrcholu, tak z oblázkových pláží, které mu daly jméno. Naproti tomuto údolí vystupuje z moře slavná skála Bonanza, sopečný útvar sugestivních tvarů, který je přirozeným symbolem ostrova. Přímo na nábřeží se nachází jeden z nejluxusnějších španělských hotelů Parador Nacional de El Hierro. Toto klidné údolí se nachází pouhých 10 minut jízdy od hlavního přístavu ostrova La Estaca.

Public transport
Sin vigilancia
Oleaje moderado
Localidad
Valverde
Opatření ke koupání

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte na místě žádné odpadky, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Ve sprchách na pláži nepoužívejte mýdlo.
- Přednostně používejte opalovací krémy vhodné pro mořské prostředí.
- Na většině pláží jsou domácí zvířata zakázána. Ujistěte se, že je smíte mít s sebou.
- Snažte se nerušit klid prostředí nadměrným hlukem (hlasitá hudba, křik...) nebo rušivými činnostmi, jako jsou míčové hry.
7
9
262
10045