Playa de Ajuy

Pláž u sopečných jeskyní Ajuy

Pláž Ajuy na ostrově Fuerteventura se nachází na západním pobřeží ostrova, v těsné blízkosti Pájary. Díky klidné atmosféře rybářské vesnice Ajuy, kde se tato pláž nachází, je mezi obyvateli Fuerteventury velmi oblíbená. Pláž Ajuy s jemným vulkanickým pískem a mírnými vlnami je ideálním místem pro odpočinkovou dovolenou. Je také součástí chráněné přírodní oblasti s nádhernými sopečnými jeskyněmi.

Hned vedle pláže si vychutnejte gastronomii Fuerteventury

Vedle pláže Ajuy se nachází několik kvalitních restaurací, kde můžete objevit nový recept na čerstvou rybu nebo typický dezert z Kanárských ostrovů: jsou tou nejlepší možností, jak poznat gastronomii ostrova dříve, než se vrátíte na pláž a budete si dál užívat moře. A na konci dne překvapí pláž Ajuy svými nádhernými západy slunce, kdy se obloha nad mořem Fuerteventury zbarví do tisíců barev.

Délka
270m
Accessible
Restaurant
Public transport
Sin vigilancia
Viento
Oleaje fuerte
Localidad
Pájara
Opatření ke koupání

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte na místě žádné odpadky, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Ve sprchách na pláži nepoužívejte mýdlo.
- Přednostně používejte opalovací krémy vhodné pro mořské prostředí.
- Na většině pláží jsou domácí zvířata zakázána. Ujistěte se, že je smíte mít s sebou.
- Snažte se nerušit klid prostředí nadměrným hlukem (hlasitá hudba, křik...) nebo rušivými činnostmi, jako jsou míčové hry.
4
9
262
10045