Playa de Sotavento

Panenská pláž dlouhá devět kilometrů táhnoucí se podél ostrova Fuerteventura

Fuerteventura by se měl charakterizovat jediným slovem: pláže. Proto shrnout jedinečnost pláže Sotavento je poměrně snadné: je to nejrozlehlejší ostrovní pláž na světě. Při pohledu na délku devět kilometrů většině návštěvníků ohromením chybí slova. Při odlivu má ostrov více půdy. Rozdíly jsou natolik markantní, že někteří obyvatelé dokonce pochybují o tom, že Tenerife je největším ostrovem Kanárských ostrovů. Permanentní slunce, obrovské zátoky a nekonečný žlutý písek přisoudily této pláži další název: ráj.

Vyhledávaná pláž na windsurfing a kite surfing v Jandía

Ve skutečnosti Sotavento se skládá z pěti pláží: La Barca, Risco del Paso, Mirador, Malnombre a Los Canarios. Při nekonečných procházkách podél průzračné vody ani nemusíte čekat na odliv. Písečná bariéra 100 až 300 metrů od břehu vytváří tří kilometrovou lagunu, ideální pro začínající windsurfaře nebo kitesurfaře, kterých je v této oblasti skutečně hodně. Stačí otočit hlasu a ocitnete se tváří v tvář samotě na území lemovaném tisíci metry písku, oceánem a a plném radosti. Skutečný luxus.

Length
9 km
Accessible
Hammok sunshade
Nudist zone
Parking
Restaurant
Showers
Sport equipment
Public transport
Todo el año
Viento
Aguas tranquilas
LGTBI
Localidad
Jandía

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte na místě žádné odpadky, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Ve sprchách na pláži nepoužívejte mýdlo.
- Přednostně používejte opalovací krémy vhodné pro mořské prostředí.
- Na většině pláží jsou domácí zvířata zakázána. Ujistěte se, že je smíte mít s sebou.
- Snažte se nerušit klid prostředí nadměrným hlukem (hlasitá hudba, křik...) nebo rušivými činnostmi, jako jsou míčové hry.
4
9
262
10045