Risco del Paso

Malebný a sportovní ráj

Risco del Paso je symbolická pláž ostrova Fuerteventura na jižním pobřeží Jandía Isthmus v obci Pájara. Je to tradičně větrná oblast, zejména v letních měsících ideální pro vodní sporty, jako je windsurfing a kitesurfing. Proto se v oblasti nachází řada škol a specializovaných obchodů. Pokud však nefouká vítr nebo fouká mírný vítr, nabízí Risco del Paso jedinečný zážitek ze slunce a pláže, koupání v klidných, tyrkysových a křišťálových vodách a dlouhé procházky po bílém písku, který se ztrácí na obzoru.

Příroda ve své nejčistší podobě

Pláže Jandía mezi Costa Calma a Morro Jable jsou dlouhé asi 20 kilometrů a lze je prakticky bez přerušení projít pěšky. Risco del Paso se nachází v jižní části pláže Playa de Sotavento, která je zásobována pískem ze systému dun a starých zkamenělých pláží. Vzhledem k tomu, že se jedná o rovinatou oblast, vytváří příliv a odliv na široké pobřežní plošině laguny a slané bažiny s xeofilní vegetací (přizpůsobenou životu na písku) a halofilní vegetací (odolávající slanosti), které poskytují útočiště desítkám endemických a stěhovavých druhů ptáků.

Délka
6500 m
Parking
Restaurant
Showers
Sport equipment
WC
Todo el año
Viento
Klidná voda
Localidad
Pájara

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte na místě žádné odpadky, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Ve sprchách na pláži nepoužívejte mýdlo.
- Přednostně používejte opalovací krémy vhodné pro mořské prostředí.
- Na většině pláží jsou domácí zvířata zakázána. Ujistěte se, že je smíte mít s sebou.
- Snažte se nerušit klid prostředí nadměrným hlukem (hlasitá hudba, křik...) nebo rušivými činnostmi, jako jsou míčové hry.
Štítky
Etiquetas
4
9
262
262
10045