Playa de Amadores

Klidná pláž na jihozápadě ostrova Gran Canaria

Na jihozápadě ostrova Gran Canaria se nachází klidná pláž, která je jako stvořená k odpočinku na slunci. Je to pláž Amadores, s klidným mořem vez vln, před nimiž ji chrání dvě hráze. Jemný bílý a zlatý písek vybízí k celodennímu opalování na lehátku nebo k tomu, abyste se celé hodiny vznášeli u břehu průzračného moře. Není tady totiž povolený ani poslech hudby, ani míčové hry. A když přijde večer, nic se nevyrovná tomu, když ze stejného lehátka pozorujete, jak se slunce pomalu skrývá za sousedním ostrovem Tenerife.

Pláž přístupná pro všechny poblíž letoviska Puerto Rico

Pláž Amadores je s turistickým letoviskem Puerto Rico spojená kilometr dlouhou plážovou promenádou, kterou je možné pohodlně přejít. Má tvar zátoky a je obklopená širokou nabídkou hotelů a apartmánů. Od roku 2004 je pláž Amadores oceněná modrou vlajkou za kvalitu zdejších služeb, mezi něž patří půjčovna lehátek a slunečníků, placené parkování a restaurace v obchodním centru, kde se můžete u moře najíst. Pro osoby s omezenou pohyblivostí jsou k dispozici invalidní vozíky do vody, lávky, bóje a řetězy, které usnadňují koupání.

Délka
488 m
Accessible
Hammok sunshade
Parking
Restaurant
Showers
Sport equipment
WC
Public transport
Tourist info
Klidná voda
Localidad
Mogán

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte na místě žádné odpadky, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Ve sprchách na pláži nepoužívejte mýdlo.
- Přednostně používejte opalovací krémy vhodné pro mořské prostředí.
- Na většině pláží jsou domácí zvířata zakázána. Ujistěte se, že je smíte mít s sebou.
- Snažte se nerušit klid prostředí nadměrným hlukem (hlasitá hudba, křik...) nebo rušivými činnostmi, jako jsou míčové hry.
Štítky
Etiquetas
2
9
262
262
10045