Playa de Guayedra

Nudistická pláž na severu Gran Canaria

Jeden z nejkrásnějších chráněných koutů na Gran Canaria, ceněný pro své geologické hodnoty, flóru, faunu a archeologické nálezy. Zakončuje jej pláž Guayedra, koketní zátoka s nádhernými západy slunce. Blízko města a přístavu Agaete se nachází útes nesoucí stejné jméno jako pláž a vábící k návštěvě již ze severozápadní silnice. Palmy a další rostliny, vulkanická čerň, nádherné útesy a výhled na horu Teide dotvářejí tento atraktivní obrázek, který zve na jednu z nejlepších nudistických pláží na ostrově.

Koupání blízko Agaete mezi útesy a horami

Na Guayedra se dostanete obvykle pěšky, i když je tu i možnost terénního auta. Přístup není jednoduchý, ale obvykle jsou vyšlapané nějaké cesty. Někteří sem chodí přímo z Agaete, ale je třeba dát velký pozor na silnici. Výlet mezi útesy a horami končí na pláži s pískem téměř po celý rok, na horní straně pláže, kde jsou tradiční opevnění a ticho podtrhující intimitu místa. V létě a při odlivu se objevuje písek, který spolu s divokým Atlantikem zvou k relaxačnímu koupání.

Délka
438 m
Nudist zone
Viento
Oleaje fuerte
Localidad
Agaete
Opatření ke koupání

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte na místě žádné odpadky, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Ve sprchách na pláži nepoužívejte mýdlo.
- Přednostně používejte opalovací krémy vhodné pro mořské prostředí.
- Na většině pláží jsou domácí zvířata zakázána. Ujistěte se, že je smíte mít s sebou.
- Snažte se nerušit klid prostředí nadměrným hlukem (hlasitá hudba, křik...) nebo rušivými činnostmi, jako jsou míčové hry.
2
10
262
10045