Playa La Francesa

Pláž s bílým pískem na ostrově La Graciosa

Na severozápad od ostrova Lanzarote se nachází ostrůvek La Graciosa. Na rozloze sotva 30 kilometrů čtverečních najdete pobřeží plné zátok a divokých pláží, mezi nimiž vyniká pláž La Francesa. Pyšní se jemným bílým pískem, který kontrastuje s tyrkysovou modří moře. Pláž má tvar podkovy směřující k jihu, a proto je moře téměř neustále klidné. Vzhledem k tomu, že se pláž nachází na jihu ostrova La Graciosa, nabízí překvapivé výhledy na mořskou úžinu a obří hradbu z přírodního kamene. Je to skalisko Famara, které dominuje severozápadnímu pobřeží ostrova Lanzarote.

Panenská pláž s místem k zakotvení poblíž ostrova Lanzarote

La Francesa je panenská pláž vzdálená dva kilometry od města Caleta de Sebo, hlavního města ostrova La Graciosa. K této divoké pláži dojdete po necelé hodině chůze po nezpevněné cestě, která lemuje pobřeží. Pláž je rozdělená na dvě části skalnatým výběžkem. Za přílivu se zátoka naplní vodou a vytvoří skutečnou lagunu s klidnou vodou. Na pláži navíc najdete místo, kde mohou kotvit plavidla. To vám umožní strávit den na vlastní lodi zakotvené na ostrově vzdáleném od zbytku světa.

Délka
435 m
Sin vigilancia
Klidná voda
Localidad
La Graciosa

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte na místě žádné odpadky, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Ve sprchách na pláži nepoužívejte mýdlo.
- Přednostně používejte opalovací krémy vhodné pro mořské prostředí.
- Na většině pláží jsou domácí zvířata zakázána. Ujistěte se, že je smíte mít s sebou.
- Snažte se nerušit klid prostředí nadměrným hlukem (hlasitá hudba, křik...) nebo rušivými činnostmi, jako jsou míčové hry.
Štítky
Etiquetas
8
9
262
262
10045