Playa de La Veta

Pláž na úpatí útesu

Pláž La Veta je jednou z nejznámějších a nejkrásnějších pláží na ostrově La Palma. Je známá jako sezónní pláž s černým pískem, který se začíná tvořit na jaře a vrcholí v létě, kdy je nejlepší doba k návštěvě. Nachází se na úpatí strmého 200 metrů vysokého útesu, který je charakteristický pro celé severozápadní pobřeží La Palmy, a voda je zde obvykle křišťálově čistá. Přímo u pláže se nachází řada jeskyní a chatek, které dodávají místu zvláštní kouzlo.

Dostupná pěšky

Na pláž La Veta se dostanete pouze pěšky, když necháte auto na velkém parkovišti. Na místo se dostanete za 25 minut chůze po útesech, schodech a dokonce i přes velkolepou jeskyni. Jakmile se tam dostanete, stojí za to strávit tam celý den a vychutnat si nádherný západ slunce.

Délka
50 metros de largo
Parking
Sin vigilancia
Oleaje moderado

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte na místě žádné odpadky, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Ve sprchách na pláži nepoužívejte mýdlo.
- Přednostně používejte opalovací krémy vhodné pro mořské prostředí.
- Na většině pláží jsou domácí zvířata zakázána. Ujistěte se, že je smíte mít s sebou.
- Snažte se nerušit klid prostředí nadměrným hlukem (hlasitá hudba, křik...) nebo rušivými činnostmi, jako jsou míčové hry.
5
9
262
10045